Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Wrocław
50-377 Wrocław
Telefon: 71 328 00 98; 795 151 365 e-mail: mow.wroclaw@faustyna.pl
http://
Dyrektor: s. Rita (Eliza Krępeć)
Rodzaj placówki: niepubliczna
Organ prowadzący: Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia
Przeznaczenie: Dla dziewcząt
Typ: resocjalizacyjna
Zawody:
Szkół: klasy i klasopracownie z pełnym wyposażeniem dydaktycznym, pokój nauczycielski, biblioteka, pracownia komputerowo-językowa, pracownia matematyczno-biologiczna, pracownia fizyczno-chemiczna, pracownia humanistyczna, pracownia geograficzno-historyczna, pracownia do praktycznej nauki zawodu. Sala gimnastyczna, siłownia (w sali i na powietrzu). Ośrodek egzaminacyjny i kwalifikacja zgodna z nowymi oznaczeniami ( HAN.01 )
Ośrodka: świetlice dla każdej grupy wychowawczej z aneksami kuchennymi, sala teatralno-muzyczna, sala do socjoterapii i terapii psychologicznych, pomieszczenia biurowe, pokój dla psychologów, pokój dla pedagoga, pokój wychowawców, gabinet lekarsko-pielęgniarski, biblioteka.
Liczba osób w pokojach: 3 lub 4
Zaplecze gastronomiczne: Kuchnia z pełnym wyposażeniem plus pomieszczenia magazynowe, stołówka, pracownia gastronomiczna do zajęć popołudniowych do nauki gotowania i pieczenia ciast, aneksy kuchenne w każdej świetlicy grupowej.
Zaplecze sportowe: Placówka posiada siłownię (w sali i na powietrzu), salę do ćwiczeń, skocznię do skoków w dal, miniboisko.
Zaplecze kultoralno-oświatowe: j.w. w bazie lokalowej. Współpracujemy z WCRS ( Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego ). Korzystamy z ofert miasta Wrocławia: teatry, muzea, Forum Muzyki, Opera Wrocławska, korzystamy z oferty dydaktycznej Szkół Wyższych w postaci Dolnośląskiego festiwalu Nauki, Centrum Edukacji Obywatelskiej.
W Ośrodku funkcjonuje szkoła:
Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna ( II etap edukacyjny )
Publiczne Liceum Ogólnokształcące Specjalne dla absolwentek szkoły podstawowej
Publiczna Branżowa Szkoła I stopnia Specjalna (zawód sprzedawca) dla absolwentek szkoły podstawowej
Informacja o realizowanych w placówce programach np. profilaktycznych:
Planowany powrót do zajęć z psychodietetyki.
Cykl warsztatów profilaktycznych poświęconych zdrowiu psychicznemu (spotkania cykliczne - "Rok zdrowia psychicznego"), przeciwdziałaniu wykolejeniu społecznemu.
Zajęcia rozwijające kompetencje społeczno - emocjonalne (cotygodniowe).
Tworzymy kulturę i aktywnie w niej uczestniczymy.
"Stop Agresji - przeciwdziałanie przemocy."
"Otwórz się na piękno - metamorfozy" - zajęcia z wizażystką dla grupy usamodzielnienia.
Trening uważności mindfulness (relaksacja, praca z ciałem, pielęgnowanie życzliwości, uważności itp.)
Zajęcia z technik skutecznego uczenia się.
Projekt "Nić porozumienia" (dotyczy programu "Młodzi przedsiębiorcy")
Planowany powrót (po pandemii) do nauki jazdy konnej z elementami hipoterapii.
Informacja o realizowanych w placówce zajęciach pozalekcyjnych (koła zainteresowań):
Koła zainteresowań: Kółko taneczne, sportowe, muzyczne, plastyczne, zajęcia kulinarne, chór, zajęcia teatralne oraz indywidualne lekcje nauki gry na instrumentach dla uzdolnionych i początkujących, wolontariat, okazjonalnie zajęcia fotograficzne (udział w konkursach wewnętrznych i pozaośrodkowych) i ogrodnicze, RCS (Ruch Czystych Serc), zajęcia biblioteczne (czytelnictwo), udział w konkursach recytatorskich.
Koła przedmiotowe : kółko matematyczne i biologiczne (zależnie od zainteresowań wychowanek), SKS.
Doradztwo edukacyjno-zawodowe:
Doradztwo prowadzone w Placówce przez doradców zawodowych z wykorzystaniem programów doradztwa zawodowego dostępnych na rynku wydawniczym. Placówka współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy w zakresie pozyskiwania informacji o instrumentach rynku pracy, szkoleń z doradcami PUP i wycieczek zawodoznawczych. Korzystamy z otwartych drzwi na uczelniach wrocławskich.