Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Wrocław
50-551 Wrocław
Telefon: 71 798 68 84 (sekr. MOW w.102, pedagog MOW w. 141, psycholog MOW w. 140) Fax: 71 798-43-84
e-mail: sekretariat.zpo3@wroclawskaedukacja.pl
http://www.zpo3wroclaw.edupage.org
Dyrektor: Izabela Górzyńska
Rodzaj placówki: publiczna
Organ prowadzący: Urząd Miejski Wrocławia
Przeznaczenie: Koedukacyjna
Typ: resocjalizacyjna
Ośrodek mieści się w wyremontowanym budynku. Szkoła znajduje się na ostatnim piętrze. Każda z 8 grup zajmuje moduł mieszkalny składający się z : osobnej łazienki, ubikacji, sypialni, świetlicy grupowej. Moduł mieszkalny wyposażony jest w niezbędne meble, przedmioty codziennego użytku, sprzęt AGD, komputer. Oprócz pralek niektóre moduły posiadają suszarki elektryczne. Pomieszczenia szkolne dostosowane są do potrzeb wychowanków i są wyposażone w różnorodne pomoce dydaktyczne. Na potrzeby edukacyjne szkoła dysponuje pracownią komputerową.
Liczba osób w pokojach: Pokoje sypialne są przeznaczone dla 2-3 osób.
Zaplecze gastronomiczne: W ośrodku jest stołówka. Dodatkowo w każdym module znajduje się aneks kuchenny wyposażony w sprzęt gospodarstwa domowego w postaci : lodówki, płyty grzejnej, mikrofalówki, naczyń kuchennych.
Zaplecze sportowe: Na terenie placówki znajduje się oświetlone boisko trawiaste.
Zaplecze kultoralno-oświatowe: Do dyspozycji wychowanków są dwie niewielkie pomieszczenia do zajęć fizycznych, biblioteka, pracownia ceramiczna wyposażona w piece do wypalania gliny. Spotkania całej społeczności ośrodka odbywają się w miejscu, gdzie jest jadalnia.
Edukacja odbywa się obecnie na poziomie szkoły podstawowej. W szczególnych przypadkach istnieje możliwość uzyskania promocji śródrocznej.
Informacja o realizowanych w placówce programach np. profilaktycznych:
Wychowankowie uczestniczą w terapiach: indywidualnej, grupowej oraz terapii uzależnień realizowanych przez terapeutów ze Specjalistycznej Poradni Terapeutycznej oraz Centrum Neuromed. Placówka realizuje program promocji zdrowia w ramach Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Wychowankowie angażują się w działania wolontariatu. Dodatkowo w placówce realizowany jest Projekt finansowany ze środków Unii Europejskiej, w ramach którego wychowankowie uczestniczą w kształceniu zawodowym. Są to kursy umiejętności zawodowych w zawodach: kucharz, cukiernik, elektryk, fryzjer, malarz-tapeciarz. Pełnoletnia młodzież ma także możliwość odbycia kursu zawodowego w wybranym zawodzie np. operator wózka widłowego, stylistka paznokci.
Informacja o realizowanych w placówce zajęciach pozalekcyjnych (koła zainteresowań):
W placówce młodzież może rozwijać zainteresowania biorąc udział w zajęciach sportowych, tanecznych, teatralnych, ceramicznych. Każdego roku młodzież w czasie wakacji młodzież wyjeżdża na obozy: kajakowy, rowerowy, wędrowny.
Doradztwo edukacyjno-zawodowe:
W placówce prowadzone są zajęcia z doradztwa zawodowego przygotowujące młodzież do wejścia na rynek pracy. Placówka współpracuje z Powiatowym Urzędem Pracy oraz Centrum Kształcenia Praktycznego.